Rangerede 1v1 · patch 2.10.0 · kampe: 71 261
Siden har samlet spil siden starten af juli 2026.
| Race | Kampe | S | T | Sejrsrate% | Valg% |
|---|---|---|---|---|---|
SM
Space Marines
|
30182 | 14602 | 15580 | 48.4% | 21.2% |
GUARD
Imperial Guard
|
23056 | 11532 | 11524 | 50.0% | 16.2% |
NECRON
Necrons
|
16628 | 8250 | 8378 | 49.6% | 11.7% |
CSM
Chaos Space Marines
|
13840 | 6849 | 6991 | 49.5% | 9.7% |
TAU
Tau Empire
|
13710 | 7002 | 6708 | 51.1% | 9.6% |
ELDAR
Eldar
|
12382 | 6304 | 6078 | 50.9% | 8.7% |
ORK
Orks
|
12258 | 6131 | 6127 | 50.0% | 8.6% |
SISTERS
Sisters of Battle
|
11036 | 5729 | 5307 | 51.9% | 7.7% |
D.ELDAR
Dark Eldar
|
9430 | 4862 | 4568 | 51.6% | 6.6% |
Beregnet af dette site ud fra kampe, som Relics officielle API rapporterer. Kampene og ratings er Relics data; procenterne her er, hvad vi lægger sammen af dem.
Rangerede 1v1 · patch 2.10.0 · kampe: 62 062 · uden spejlkampe
Siden har samlet spil siden starten af juli 2026.
„Samlet“ – mod alle andre racer tilsammen, uden spejlkampe.
| Min race \ Modstander | Samlet |
Space Marines
|
Chaos Marines
|
Orks
|
Eldar
|
Guard
|
Necrons
|
Tau Empire
|
Dark Eldar
|
Sisters
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Space Marines
|
47.9%
23496
|
—
3343
|
47.6%
2845
|
49.4%
2565
|
45.3%
2582
|
44.6%
4877
|
57.2%
3496
|
46.0%
2795
|
40.9%
2017
|
51.1%
2319
|
Chaos Marines
|
49.4%
12468
|
52.4%
2845
|
—
686
|
44.8%
1210
|
52.7%
1173
|
49.0%
2190
|
52.0%
1609
|
47.1%
1358
|
45.0%
967
|
47.4%
1116
|
Orks
|
50.0%
11220
|
50.6%
2565
|
55.2%
1210
|
—
519
|
45.5%
1090
|
47.0%
2059
|
52.5%
1441
|
50.1%
1124
|
50.1%
765
|
49.6%
966
|
Eldar
|
51.0%
11384
|
54.7%
2582
|
47.3%
1173
|
54.5%
1090
|
—
499
|
56.3%
2132
|
52.0%
1443
|
42.7%
1187
|
45.1%
885
|
43.4%
892
|
Guard
|
50.0%
19444
|
55.4%
4877
|
51.0%
2190
|
53.0%
2059
|
43.7%
2132
|
—
1806
|
44.4%
2693
|
49.0%
2195
|
51.6%
1495
|
46.7%
1803
|
Necrons
|
49.6%
14696
|
42.8%
3496
|
48.0%
1609
|
47.5%
1441
|
48.0%
1443
|
55.6%
2693
|
—
966
|
55.7%
1662
|
56.4%
1036
|
47.8%
1316
|
Tau Empire
|
51.2%
12374
|
54.0%
2795
|
52.9%
1358
|
49.9%
1124
|
57.3%
1187
|
51.0%
2195
|
44.3%
1662
|
—
668
|
49.7%
941
|
48.7%
1112
|
Dark Eldar
|
51.7%
8812
|
59.1%
2017
|
55.0%
967
|
49.9%
765
|
54.9%
885
|
48.4%
1495
|
43.6%
1036
|
50.3%
941
|
—
309
|
44.2%
706
|
Sisters
|
52.1%
10230
|
48.9%
2319
|
52.6%
1116
|
50.4%
966
|
56.6%
892
|
53.3%
1803
|
52.2%
1316
|
51.3%
1112
|
55.8%
706
|
—
403
|
Rangerede 1v1 · hver races andel af spillene i hver patch
Indlæser…
Kampe i timen. Fuld linje: hverdage, stiplet: weekend. Grønt bånd: de tre bedste timer på hverdage.
Andel af kampe pr. time, hvert niveaus egen top = 100%. Viser, hvem der spiller tidligt, og hvem der spiller sent.
De tre bedste timer i træk i hver bys lokale tid. Det er de samme kampe, bare på forskellige ure.
Alle spil · hele perioden · spil: 198 930
Remaster og Original er to udgaver af samme kort og tælles hver for sig.
#1
8p
Oasis of Sharr
#2
2p
Meeting of Minds
#3
2p
Blood River
#4
Remaster
2p
Fata Morgana
#5
2p
Battle Marshes
#6
2p
Titan Fall
#7
2p
Tranquilitys End
#8
2p
Quests Triumph
#9
2p
Fallen City
#10
2p
Outer Reaches
#11
2p
Shrine of Excellion
#12
2p
Deadly Fun Archeology
#13
6p
Alvarus
#14
6p
Mortalis
#15
8p
Rhean Jungle
#16
6p
Paynes Retribution
#17
6p
Kasyr Lutien
#18
8p
Burial Grounds
#19
4p
Doom Spiral
#20
Original
2p
Fata Morgana